بخش دانشجویی نمایش ربات های کاربردی
 
چند سال است که در مسابقات رباتیک IranOpen با هدف تشویق و ترغیب محققان و پژوهشگران عزیز برای ارائه ابتکارات و خلاقیت ها در ساخت سامانه های مرتبط با کنترل، هوش ماشین و رباتیک، لیگی تحت عنوان ربات های نمایشی در نظر گرفته شده است تا عرصه ای جهت ارائه توانمندی های بالقوه و استعدادهای ناب دانش پژوهان از سراسر کشورمان باشد و بدین روش هم تیم ها بتوانند در فضای یک جامعه علمی به رقابت سالم بپردازند و هم اینکه جامعه صنعتی کشور به شناخت استعدادها و حمایت از ایشان همت بگمارند و البته از شرکت کنندگان از سایر کشورها نیز به طور فطع استقبال خواهد شد
بدین منظور بخش دانشجویی نمایش ربات های کاربردی با هدف معرفی و ارائه طرح های ابتكاری جامعه علمی ایران و سایر کشورها در راستای شناخت و استفاده كاربردی در فضای علمی و صنعتی كشور لحاظ گردیده است، لذا به منظور جذب حامیان و به ثمر رسیدن زحمات مبتكران در تلاشیم که همه توانمان را در اختیار شما قرار دهیم، باشد تا با عنایت پروردگار حکیم در این راه سربلند شویم و قدمی کوچک به سمت تعالی کشور برداریم. ان شاءالله
 چگونگی و مراحل حضور در مسابقه
برای شرکت در مسابقه ابتدا نسبت به ثبت نام تیم و ارائه اطلاعات راجع به تیم در قالب موارد زیر اقدام نمایید:
۱-    ثبت نام تیم و نوع وابستگی و نام موسسه یا دانشگاه خاص یا حمایت کننده از تیم و کشور (در صورتی که وابستگی وجود ندارد فقط کلمه مستقل و Independent در بخش وابستگی و Affiliation  وارد شود و از ذکر سایر کلمات مثل شخصی یا personal  و آدرس و ... خودداری شود.)
۲-    در بخش فارسی همه مشخصات به فارسی و در بخش انگلیسی همه مشخصات به انگلیسی درج شود.
۳-    هر تیم بایستی یک فرد را به عنوان رابط تیم با کمیته فنی لیگ مشخص نموده و ایشان نسبت به انجام موارد مد نظر کمیته فنی در خصوص تیم مربوطه در کوتاهترین زمان متعهد می باشد.
۴-    مقاله توصیف تیم و ربات یا TDP در این دوره شامل یک قالب خاصی است که بایستی پس از دریافت قالب از سایت تکمیل شده و ارسال گردد.
۵-    هر تیم  نسبت به تهیه مستنداتی که  مراحل اولیه پذیرش تیم و درستی یابی کار انجام شده را تسهیل کند اقدام می نمایند این مستندات شامل مدارک فنی، تاییدیه، مقاله، فیلم، عکس، اسلاید و پوستر در رابطه با کار ارائه شده خواهد بود. تهیه فیلم کارکرد ربات یا بازو یا ... با زمان حداکثر 3 دقیقه از الزامات پذیرش تیم ها می باشد.
۶-     برای ارتباط با کمیته لیگ از ایمیل Seniordemo[atsign]iranopen.ir استفاده گردد. برای ارسال ایمیل لازم است در صورتی که به زبان فارسی است متن نامه به فرمت Pdf در آید. در Subject ابتدا نام تیم به انگلیسی سپس خط تیره و بعد موضوع نامه@تاریخ به صورت روز ماه سال درج شود. برای کلیه فایل های ارسالی نیز ایتدا نام تیم و بعد خط تیره و عنوان فایل@ تاریخ آورده شود مانند:
بدیهی است عدم توجه به موارد فوق به معنای عدم تطبیق با شرایط مسابقه بوده و ممکن است به عدم پذیرش تیم بیانجامد. صد البته که برای عزیزان دانشجو، فراگیری تجربه شرکت در مسابقات بین المللی از نتیجه مسابقه ارزشمندتر خواهد بود.
هدف آزمون توانایی ها و تبادل و تبلور اندیشه هاست، نه برد و باخت.
 

قوانین لیگ

قوانین لیگ روبوتهای نمایشی دانشجویی ، مسابقات روبوکاپ ایران 2015

1-     مطابق روال سال گذشته و در راستای فراهم آوردن شرایطی جهت رقابت سالم, مسابقات لیگ رباتهای نمایشی در دو مرحله برگزار می شود.

در اولین مرحله از میان تیمهایی که در زمان معین شده ثبت نام و مدارک لازم را ارسال نموده اند با نظر کمیته داوران تیمهای منتخب به مسابقات دعوت میشوند.

معیار کلی انتخاب تیمها همان معیارهای انتخاب تیم برتر است که در ادامه به آنها اشاره میگردد.

در مرحله مقدماتی مسابقات  هر یک از تیمها درفرصت ۱۰ دقیقه ای که براساس زمانبندی اعلان شده در اختیار ایشان قرار داده میشود، به ارایه کار خود میپردازند وبدین ترتیب نیمی از تیمهای شرکت کننده برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب میگردند.

حضوردراین مرحله برای تمامی تیمهاالزامی است.

درمرحله نهایی 15 دقیقه جهت ارائه توضیحات بیشتروتست عملی روبات دراختیارهر یک ازتیمهای منتخب قرار میگیرد تا پس از گزارشي درباره روندطراحی محصولشان ،به سئوالات داوران وشنوندگان درانتهای  ارایه خودپاسخ بدهند.

پاسخگویی صحیح به سوالات درسمینارازمعیارهای داوری است.

تمامی محصولات ارائه شده درنمایشگاه،بایستی درموضوعاتی مربوط به رباتیک ورشته هاي مرتبط باآن (نظیرمکانیک،الکترونیک،کامپیوتر،طراحی صنعتی و ... ) باشد.تست عملی ربات معیاراصلی داوری درمرحله نهایی است وعدم کارکرد صحیح ربات دراین مرحله موجب حذف تیم ازمرحله رقابتهای نهایی است.

2-         در تمام طول مسابقات تیم ها باید در غرفه های خود حضور داشته باشند و محصولات و روند طراحی و توليد را برای بازدید کنندگان توضیح خواهند داد.

3-       در زمان ارائه CD حاوی فیلم نحوه ی کارکرد دستگاه ، عکس ها و دیگر اطلاعات تحت آفیس 2003 جمع آوری و توسط اعضای تیم به شنوندگان نمایش داده میشود.

امتیاز بندی مسابقات از 100 امتياز :

·        بررسی طرح(60 امتیاز)

                    -        ایده ی طرح

                    -        نوآوری

    -        خلاقیت و ابتكار در ساخت

    -        اثربخشی طرح (میزان مفید بودن طرح)

                    -         ساخت و آزمایش طرح (میزان موفقیت تیم در ساخت طرح)

                    -        قابلیت ساخت و اجرا

                    -        بررسی نمونه های مشابه

    -        معیارهای طراحی

                    -        روند ساخت

                    -        کاربرد ها

                    -        مدل سازی (prototyping)

                    -        تصحیح خطا ( مدلسازی ، مسیر حرکت و ...)

                    -        تخصصی (الکترونیک ، مکانیک، کامپیوترو...)

                    -        نتیجه جلسه جمع بندی کمیته فنی(میزان بین رشته ایی بودن و ...)

·        گزارش فنی و مستند سازی(15 امتیاز)

-        ارائه نقشه های ساخت

o      نقشه های فنی الکترونیکی

o      نقشه های فنی مکانیکی

-         TDP

-        پوستر

-        Power point  ارائه

-        کیفیت فیلم ها و عکس های ربات

 ·        سمینار: (15 امتیاز)

                        - قدرت علمی در ارائه و پاسخگويي به سوالات

        نحوه ی ارائه در نمایشگاه:

                        چطور توضیح میدهید؟ ، دستگاه شما کار میکند یا نه؟

·        نظر سنجی از بازدید کنندگان (5 امتیاز)

·        تعامل و تعاون با سایر شرکت کنندگان و کمیته فنی در نمایشگاه(5 امتیاز)

 

کمیته فنی

دکتر علیرضا شهری

دکتر رامبد رستگاری

دکتر پیام زرافشان

دکتر فرزاد چراغپور

دکتر بهرام تاروردی زاده

مهندس عرفان مبارک

جدول زمان بندی لیگ

  • مراجعه شود به صفحه عمومی جدول زمان بندی مسابقات.
  • اطلاعیه شماره 1 ـ 1393/11/24

         به اطلاع شرکت‌کنندگان عزیز لیگ نمایشی می‌رسانیم که

    مهلت ارسال فیلم عمل‌کرد ربات تا پایان روز پنج شنبه 30 بهمن 1393 تمدید شد.

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 MBM mohammadreza imani آرس ماشین Iran
2 Irobot hamid firooz bahre afzal آزاد Iran
3 Sorena Majid Amani Surena Research & Technology Corpration Iran
4 ACE Kimia Asadian آزاد Iran
5 saveh sina rezanejadfard دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
6 HPE seyed amir shariati free Iran
7 shz fire fighter mohammadreza imani آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من Iran
8 Fara TavanBakhsh Farzad Cheraghpour Samavati Pardis Branch, Islamic Azad University (PIAU) Iran
9 Octagon Robotech Arash Ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
10 Shiraz Robo App MohammadReza Bahmani دانشگاه پیام نور شیراز Iran
11 شناور سما مشهد Mahmoud Momeni دانشکده سما واحد مشهد Iran
12 Rosetta Amin Ashrafzadeh مستقل Iran
13 Aseman Salman Karimi Nasab شرکت آسمان صنعت و دانشگاه شهید با هنر کرمان Iran
14 Karmaniya Reza Ravaghi Parizi B.R.C (shahid bahonar university of kerman robotic center) & Aseman Industrial Company Iran
15 Khayyam Physio Erfan Emam Jomeh دانشگاه خیام مشهد Iran
16 lobster Hadi Kalani دانشگاه خیام مشهد Iran
17 ARTIMAN Mohammadreza Pour hossein shahi دانشگاه شهید باهنر کرمان Iran
18 MSP Changiz Karami Azad University Of Kermanshah Iran
19 AMD الهه دهقانی ازاد Iran
20 arshid asad fallah amini Imam Khomeini International University (IKIU) Iran
21 نزاجا m.amin roein تیپ55 هوابرد شیراز Iran
22 ISR Farshad Khademian Zadeh University of Isfahan Iran
23 LOTUS 02 Yasser Hassani B.R.C (Shahid Bahonar university of Kerman robotic center) Iran
24 PRC Ali Jahandideh independent Iran

تیم های پیش ثبت نام کننده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 MBM mohammadreza imani آرس ماشین Iran
2 Irobot hamid firooz bahre afzal آزاد Iran
3 Robust Alireza Ahmadi None Iran
4 Sorena Majid Amani Surena Research & Technology Corpration Iran
5 haya salar hossein puor n Iran
6 QUT Yousef Shahnahad Qom University Of Technology Iran
7 ACE Kimia Asadian آزاد Iran
8 saveh sina rezanejadfard دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
9 HPE seyed amir shariati free Iran
10 انصار mohamad amin rouin آموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
11 Arsa mohamad amin rouin آموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
12 FUM EXO behnam rezaie دانشگاه فردوسی مشهد Iran
13 shz fire fighter mohammadreza imani آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من Iran
14 PGU alireza alikhani Persian gulf university Iran
15 Parand Rahman Barouj Parand Islamic Azad University Iran
16 شهاب دانش قم hossein tavakoli shahab danesh university Iran
17 Fara TavanBakhsh Farzad Cheraghpour Samavati Pardis Branch, Islamic Azad University (PIAU) Iran
18 PARAND Demo Mehdi Taheri I.A.U Parand Iran
19 Octagon Robotech Arash Ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
20 Shiraz Robo App MohammadReza Bahmani دانشگاه پیام نور شیراز Iran
21 Ace-Extreme Ali Sivandipur Free Iran
22 FUM PHYSIO Javad Dehghan دانشگاه فردوسی مشهد Iran
23 شناور سما مشهد Mahmoud Momeni دانشکده سما واحد مشهد Iran
24 Northwest Innovators Faraz Jalilzadeh Zehtab Islamic Azad University Tabriz Branch Iran
25 Spirit Amin Ashrafzadeh مستقل Iran
26 Rosetta Amin Ashrafzadeh مستقل Iran
27 intelligent therapy shoe (ITS) Iman Kardan آزاد Iran
28 Aseman Salman Karimi Nasab شرکت آسمان صنعت و دانشگاه شهید با هنر کرمان Iran
29 Karmaniya Reza Ravaghi Parizi B.R.C (shahid bahonar university of kerman robotic center) & Aseman Industrial Company Iran
30 Khayyam Physio Erfan Emam Jomeh دانشگاه خیام مشهد Iran
31 lobster Hadi Kalani دانشگاه خیام مشهد Iran
32 LOTUS Mahdiyeh Azizollahi B.R.C (shahid bahonar university of Kerman robotic center) Iran
33 Araz Adel Alipour free Iran
34 ARTIMAN Mohammadreza Pour hossein shahi دانشگاه شهید باهنر کرمان Iran
35 systechnic navid khadem azarian دانشگاه ازاد اسلامي واحد الكترونيكي Iran
36 MSP Changiz Karami Azad University Of Kermanshah Iran
37 هایا علم و صنعت Salar Hossein Puor بسیج مهندسین صنعتی استان کردستان Iran
38 AMD الهه دهقانی ازاد Iran
39 مرصاد ahmad khaloyi دانشگاه پیام نور ممسنی Iran
40 دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن kurosh alifard دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن Iran
41 arshid asad fallah amini Imam Khomeini International University (IKIU) Iran
42 Drives-Technology S. Vahid Hashemi M. I. Tech. Co. Iran
43 Diaco محمدجواد اکبریان دانشگاه پیام نور مشهد Iran
44 RTL farhood rezazade دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک Iran
45 pardis Hamead shokrzadeh I.A.U Pardis Iran
46 Missiya Hossein eslami Missiya sanat co. Iran
47 نزاجا m.amin roein تیپ55 هوابرد شیراز Iran
48 Bahonar Seyyed Ehsan Hosseini Nasab دانشگاه شهید باهنر کرمان Iran
49 Kargar کاظم کارگری Bionic Iran
50 ISR Farshad Khademian Zadeh University of Isfahan Iran
51 SOR محمدرضا ایمانی آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من Iran
52 LOTUS 02 Yasser Hassani B.R.C (Shahid Bahonar university of Kerman robotic center) Iran
53 PRC Ali Jahandideh independent Iran
54 شهاب دانش قم hossein tavakkoly bina shahab danesh university Iran
55 PHX asghar akabri free Iran
56 شهرداری نطنز(demo) محمد مهدی سلیمانی شهرداری نطنز Iran
57 SMC Adel Akbari Majd Mohaghegh Ardabili University Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3