در لیگ شبیه سازی فوتبال دوبعدی، دو تیم متشکل از ۱۱ بازیکن مجازی در یک محیط شبیه سازی شده با یکدیگر بازی می کنند. تلاش شده است که در این محیط شبیه سازی شده، بسیاری از اعمال و حسگرهای روبات های واقعی و شرایط واقعی بازی شبیه سازی شود.

هر بازیکن مجازی به طور مجزا از بازیکن های دیگر، اطلاعاتی را برای سرور شبیه ساز ارسال و از آن دریافت می کند. اطلاعاتی که هر بازیکن دریافت می کند شامل اطلاعات محیطی برای آن بازیکن مانند فاصله ی بازیکن تا نقاط مختلف زمین و مکان نسبی توپ نسبت به بازیکن است. همچنین هر بازیکن اطلاعاتی مانند چگونه حرکت کردن و چگونه شوت زدن را برای سرور شبیه ساز می فرستد. اطلاعاتی که بازیکن ها دریافت می کنند، دارای خطا هستند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی لیگ مراجعه کنید.

 

قوانین لیگ

قوانین لیگ شبیه‌سازی دوبعدی فوتبال مسابقات آزاد ایران - ۲۰۱۵


  1. هر فرد می‌باید تنها در یک تیم عضویت داشته باشد. بنابراین حضور عضو یک تیم در تیم‌های دیگر با سمت سرپرست، عضو، استاد راهنما یا هر عنوان دیگری امکان‌پذیر نیست.

  2. استفادهٔ تیم‌ها از سورس‌کد‌هایی که قبل از شروع سال ۲۰۱۵ به صورت عمومی منتشر شده‌اند بلامانع می‌باشد با این شرط که تغییرات موثری روی آن ایجاد کرده باشند.

  3. وجود اشتراک مشهود در میان کد تیم‌های شرکت‌کننده منجر به Disqualify شدن تمام تیم‌های استفاده‌کننده از آن خواهد شد. منظور از اشتراک کد، کدهایی است که به طور عمومی منتشر نشده باشند.

  4. در صورت Disqualify شدن تیم‌ها در مرحلهٔ تایید صلاحیت و یا همزمان با برگزاری مسابقات، اعضای تیم به مدت یک سال از شرکت در مسابقات آزاد ایران محروم خواهند شد.



در طول مسابقات، قوانین، شکل کلی سیاست‌گذاری را مشخص کرده و حق کمیتهٔ فنی برای اعمال نظر تحت هرگونه شرایط پیش‌بینی‌نشده و خاص محفوظ می‌باشد.


مدارک مورد نیاز


  1. گزارشِ فنی یا TDP، که عبارتست از یک مقالهٔ حداکثر ده-صفحه‌ای شامل توضیحات فنی در رابطه با ایده‌های پیاده‌سازی‌شده در سورس‌کد تیم توسط اعضای آن و همچنین برنامه‌های آینده‌.

    1. گزارشِ فنی مهم‌ترین مرجع قضاوت کمیتهٔ فنی برای تایید صلاحیت شرکت تیم‌ها در مسابقات خواهد بود، بنابراین تیم‌ها باید مهم‌ترین ایده‌های پیاده‌سازی‌شده توسط خودشان را در آن معرفی کنند.

    2. نام کامل اعضای تیم باید در صفحه‌ٔ نخست گزارشِ فنی درج شده باشد. نام‌های درج‌شده نهایی محسوب شده و اضافه‌کردن یا جابه‌جایی اعضا بعد از تایید صلاحیت به Disqualify شدن تیم منتج خواهد شد.

    3. گزارشِ فنی می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی نوشته شود.

  2. فایل‌های لاگ مربوط به بازی تیم، شامل صحنه‌هایی که می‌توانند تصدیق‌کنندهٔ پیاده‌سازی ایده‌های معرفی‌شده در گزارشِ فنی باشند.

    1. حداقل یک و حداکثر پنج فایل می‌توانند تحویل داده شوند.

    2. یک پیوست متنی شامل توضیحات مربوط به فایل‌های لاگ نیز باید همراه آن‌ها به کمیتهٔ فنی تحویل داده شود.

  3. یک فایل آرشیو از فایل‌های اجرایی تیم، شامل:

    1. فایل‌های باینری که به صورت ایستا (static) کامپایل شده‌اند.

    2. اسکریپت‌های start و kill برای اجرای کامل تیم.

    3. تمام فایل‌های تنظیمات و … که فایل‌های باینری در زمان اجرا به آن‌ها وابسته‌اند.

  4. یک فایل آرشیو از آخرین سورس‌کد پیاده‌سازی‌شدهٔ تیم که ایده‌های توضیح‌داده‌شده در گزارشِ فنی در آن پیاده‌سازی‌ شده باشد.


هر تیم باید حداکثر تا تاریخ مشخص‌شده در صفحهٔ لیگ در سایت ایران‌اپن، ای-میلی با موضوع "Qualification Materials - TEAMNAME" برای کمیتهٔ فنی به آدرس soccersim2d@gmail.com ارسال نماید و موارد خواسته‌شده در بالا را به آن پیوست کند. همهٔ مدارک باید در قالب یک ای-میل فرستاده شود. تیم‌هایی که به صورت پراکنده مدارک خود را فرستاده باشند، بررسی نخواهند شد. بدیهی است در صورت نبود هر یک از مدارک مورد نیاز، صلاحیت تیم برای شرکت در مسابقات تایید نخواهد شد.

توجه داشته باشید که قوانین ممکن است به‌وزرسانی شوند. جهت اطلاع از به‌روزرسانی‌ها به طور منظم به سایت مراجعه کنید.

بعد از ارسال مدارک ذکرشده، ای-میلی مبنی بر تایید شروع بررسی آنها دریافت خواهید کرد. اگر ظرف ۷۲ ساعت این ای-میل را دریافت نکردید، موضوع را با کمیتهٔ فنی در میان بگذارید.

  تیم‌ها تا ۱۲ام بهمن فرصت دارند تا مدارک خود را بفرستند. 

این مهلت تا ۱۷ام بهمن تمدید شد.

هرگونه سوال و نظری را با ایمیل soccersim2d@gmail.com در میان بگذارید.

سرپرست کمیتهٔ فنی:
  • اسلام ناظمی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

اعضای کمیتهٔ فنی:
  • پوریا کاویانی، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
  • مهراب نوروزی‌طلب، دانشگاه تهران، ایران
  • سینا سحرخیز، دانشگاه تهران، ایران
  • مهرداد بختیاری، دانشگاه تهران، ایران
  • محمدرضا منتظری شاتورری، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
  • نادر زارع، دانشگاه صنعتی شیراز، ایران
  • شایان صالحیان، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

جدول زمان بندی

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Armik Emaadoddin Ghorbani ArmikSoft Iran
2 miracle_2D Fengling Jiang Hefei Normal University China
3 YuShan2015 Leng Hu ju AnHui University of Technology China
4 051 mostafa sayyahi free Iran
5 Victimize Mahya Khazaei انجمن علمی دانشکده راه آهن Iran
6 Apollo2D Xiaoxing Xu Nanjing University of Posts and Telecommunications China
7 razi Morteza Noohpisheh پژوهشسرای دانش آموزی ناحیه 2 شیراز رازی Iran
8 CYRUS Ashkan Keshavarzi Shiraz University Of Technology Iran
9 SBCE_LegenDary2015 Pourya Saljoughi Shahid Beheshti University Iran
10 S2SY amirali sobhgol دبیرستان یاسین Iran
11 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
12 Mars2015 Mohammad Mazinani ArmanAfzarCompany Iran
13 Matrix Nasim Shirvani-Mahdavi Farzanegan4 Highschool Iran
14 Riton Mohammad Falaki Tarazkouhi free Iran
15 Artmis Mehrdad Maleki Payame Noor University of Mashhad Iran
16 PHONIX Alireza Mahmodi دبیرستان انرژی اتمی Iran
17 Enigma Nima Yazdanmehr Independent Iran
18 MT2015 Zhongyu Xia Hefei University China
19 HERMES MohammadReza Javan دبیرستان علامه حلی تهران Iran
20 reapers Farhad Shirmardi دبیرستان علامه حلی ۴ تهران Iran
21 Genius 2015 Omid Asali دبیرستان نمونه دولتی غزال Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Armik Emaadoddin Ghorbani ArmikSoft Iran
2 FC_Pars Farzin Hossein Borujerdi Czech Technical University In Prague Czech Republic
3 miracle_2D Fengling Jiang Hefei Normal University China
4 Next Adel Nikzad Free Iran
5 YuShan2015 Leng Hu ju AnHui University of Technology China
6 KDZ(کانون دانشجویان زرتشتی) kiarash shamsi کانون دانشجویان زرتشتی Iran
7 051 mostafa sayyahi free Iran
8 Victimize Mahya Khazaei انجمن علمی دانشکده راه آهن Iran
9 Sorena Majid Amani Sorena Robotic Group Iran
10 Ziziphus Mohsen Sadeghi Pour Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
11 MasterPiece Seyyed Muhammed Sadegh Salehi Unaffiliated Iran
12 Apollo2D Xiaoxing Xu Nanjing University of Posts and Telecommunications China
13 razi Morteza Noohpisheh پژوهشسرای دانش آموزی ناحیه 2 شیراز رازی Iran
14 CYRUS Ashkan Keshavarzi Shiraz University Of Technology Iran
15 SBCE_LegenDary2015 Pourya Saljoughi Shahid Beheshti University Iran
16 BlackShine majid shaygan free Iran
17 123 majid shaygan free Iran
18 S2SY amirali sobhgol دبیرستان یاسین Iran
19 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
20 Mars2015 Mohammad Mazinani ArmanAfzarCompany Iran
21 Matrix Nasim Shirvani-Mahdavi Farzanegan4 Highschool Iran
22 Riton Mohammad Falaki Tarazkouhi free Iran
23 Caspain Shayan Janpak موسسه فناوری و نوآوری مارلیک Iran
24 Artmis Mehrdad Maleki Payame Noor University of Mashhad Iran
25 PHONIX Alireza Mahmodi دبیرستان انرژی اتمی Iran
26 Genius Saeed Tafazol دبیرستان نمونه دولتی غزال Iran
27 Enigma Nima Yazdanmehr Independent Iran
28 MT2015 Zhongyu Xia Hefei University China
29 HERMES MohammadReza Javan دبیرستان علامه حلی تهران Iran
30 PARSIAN Mohammadhossein Malmir Amirkabir University of Technology(Tehran Polytechnic) Iran
31 Technorobiran Mojtaba yeganejou مرکز رباتیک تکنوروبیران Iran
32 reapers Farhad Shirmardi دبیرستان علامه حلی ۴ تهران Iran
33 Genius 2015 Omid Asali دبیرستان نمونه دولتی غزال Iran
34 Invincible Mohsen Shoaeifar دانشگاه شهید باهنر کرمان Iran
35 besetting mohsen ojaghi پژوهش سرای امام هادی منطقه 17 Iran

نتایج

Day 1

Logs available on: ftp://2015.iranopen.ir/Soccer2D/

Round 1 Grouping

Group A Nexus MT2015 Phonix Artmis Matrix
Group B Cyrus Mars Apollo Victimize S2SY
Group C Yushan Hermes Genius Riton Razi
GroupD Legendary Armik Enigma Reapors Miracle

Round 1 Match Results

Group A

Artmis 7 - 1 matrix
Nexus2D 1 - 1 Phonix
Phonix 3 - 0 matrix
Nexus2D 7 - 0 Artmis
Nexus2D 9 - 0 matrix
Phonix 3 - 0 Artmis

 

Group B

Apollo 5 - 0 s2sy
Cyrus 9 - 0 s2sy
Cyrus 1 - 1 Apollo
Mars 1 - 0 Apollo
Mars 6 - 0 s2sy
Cyrus 2 - 0 Mars

 

Group C

Genius 0 - 1 razi
Yushan 3 - 1 razi
Hermes 2 - 0 Genius
Yushan 1 - 0 Genius
Yushan 0 - 2 Hermes
Hermes 6 - 2 razi

 

Group D

Armik 0 - 3 miracle
Reapers 0 - 3 miracle
Legendary 0 - 4 miracle
Armik 3 - 2 Reapers
Legendary 1 - 0 Armik
Legendary 3 - 0px Reapers

Round 1 Results

Group A

Rank Team Name
1 Nexus2D
2 Phonix
3 Artmis
4 Matrix

 

Group B

Rank Team Name
1 Cyrus
2 Mars
3 Apollo
4 s2sy

 

Group C

Rank Team Name
1 Hermes
2 Yushan
3 Razi
4 Genius

 

Group D

Rank Team Name
1 Miracle
2 Legendary
3 Armik
4 Reapers

Day 2

Logs available ​on: ftp://2015.iranopen.ir/Soccer2D/

Round 2 Grouping

Group E Nexus2D Hermes Artmis Razi Mars S2SY Legendary Reapers
Group F Cyrus Miracle Apollo Armik Phonix Matrix Yushan Genius

Day 3

Final Round Results

  Nexus2D Cyrus Mars Phonix Hermes Miracle Legendary Apollo
Nexus2D   1-1
2-0 2-0 1-2 0-0 3-0 3-0
Cyrus
1-1   0-2 0-1 0-0 1-3 1-2 0-2
Mars 0-2 2-0   1-0 0-2
1-2 2-2 0-1
Phonix 0-2 1-0 0-1   0-2 0-0 0-0 0-0
Hermes 2-1 0-0 2-0 2-0   2-2 1-0 0-2
Miracle 0-0 3-1 2-1 0-0 2-2   3-0 2-0
Legendary 0-3 2-1 2-2 0-0 0-1 0-3   1-1
Apollo 0-3 2-0 1-0 0-0 2-0 0-2 1-1  

 

1st: Miracle2D

2nd: Hermes

3rd: Nexus2D

Technical Challenge: Phonix

Best Presentation: Hermes

Logs available ​on: ftp://2015.iranopen.ir/Soccer2D/