مسابقات روباتهای فوتبالیست سایز کوچک، (RoboCup Small Size Soccer League) یکی از لیگهای مهم مسابقات جهانی روبوکاپ میباشد. در این مسابقات دو تیم که هر کدام متشکل از حداکثر شش روبات میباشند، در یک زمین به اندازه 9000 میلیمتر در 6000 میلیمتر به رقابت می پردازند. روباتها از نظر اندازه بسیار محدود بوده و باید در یک سیلندر به قطر ۱۸ سانتیمتر و ارتفاع ۱۵ سانتیمتر محدود باشند. مکان یابی (Localization) روباتها به کمک دوربینهایی که در ارتفاع ۴ متری از زمین نصب میشوند انجام میشود. سرعت تصویربرداری این دوربینها بین ۴۰ تا ۶۰ فریم بر ثانیه است. اطلاعات خام ارسال شده توسط دوربینها توسط نرم افزار پردازش تصویر مشترک (Shared Vision System) پردازش شده و موقعیت و وضعیت روباتها و توپ در زمین برای تیم‌ها ارسال می‌شود. در مرحله بعد بخش هوش مصنوعی هر تیم بر اساس وضعیت فعلی روباتها و سیگنالهای ارسال شده توسط داور وظایفی را برای هر روبات مشخص میکند. پس از پردازش این تصمیم ها در لایه های مختلف در نهایت سیگنالهای کنترلی روباتها به وسیله ارتباط بیسیم به آنها ارسال شده و هر روبات به انجام فرمانی که به آن داده شده است، اقدام میکند.

قوانین لیگ

امسال نیز به مانند سال های قبل تلاش داریم تا آخرین قوانين ۲۰۱۵ ميلادی که در مسابقات بين المللی ربوکاپ مورد استفاده قرارخواهد گرفت را بکار گیریم . آخرين نسخه قوانين از نشانی زير قابل دستيابی می باشد:

 

http://robocupssl.cpe.ku.ac.th/rules:main

مواد لازم جهت برگزيده شده اند عبارت است از

 

داشتن سايت

ارسال توصيف فني به فرمت پي دي اف  طبق استاندارد که در آن مشخصات سخت افزاري (الکترونیکی و مکانيکي ربات) و تکنيکهاي و روشهای استفاده از هوش مصنوعی و بکارگیری در بازي در آن شرح داده شده باشد. هر تيم بايد عنوان نمايد که نسبت به سال قبل که شرکت کرده است چه پيشرفتهائي داشته است. بايد کاملاً دقت شود که از نوشته هاي ديگران و کپي برداري براي نوشتن مقاله تيم خود استفاده نکنيد که در اين صورت تيم برگزيده نخواهد شد و نوشته ها بايد تمامي از خود تيم باشد..


:ارسال يک فيلم در حدود 1 دقيقه به فرمت ام پي 4 که در آن قابليتهاي رباتها حداقل شامل موارد زير نشان داده شده

 

دريبل کردن

کار گروهي بين حداقل دو ربات

شوت زدن

 

 تيمهائي که در موعد مقرر اين شرايط را بصورت مناسب  دارا نباشند پذيرفته نخواهند شد.

تمامي تيمها قبل از شروع مسابقات بررسي خواهند شد و در صورت نداشتن شرايط لازم حق شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.

 در شرايط خاص با تصميم کميته فنی ممکن است امتيازهائي براي تيمهائي که زحمات بيشتري جهت ساختن و آماده سازي ربات خود گذاشته انددرنظر گرفته شود.

سعي خواهد شد که يک کارگاه آموزشي کوچک در کنار برگزاري ليگ وجود داشته باشد. لذا تيمها بايد آمادگي داشته باشند که در مورد طراحي رباتهايشن براي ديگران توضيح دهند.

در هر شرايط تصميم گيري نهائي بر اساس نظر کميته فني خواهد بود.


 

 کمیته فنی

سرپرست لیگ

ارس ادهمی  میرحسینی، دانشگاه تهران

 

اعضای کمیته برگزاری

محمد هوشیاری

جواد امیریان

 

اعضای کمیته فنی

امین گنجعلی پوده

علی صالحی

 

پست الکترونیک جهت ارتباط با کمیته:

smallsize [at] iranopen [dot] ir

 

جدول زمان بندی

پیش ثبت نام

۲۰دی -۱۰بهمن ۱۳۹۳


ارسال مدارک فنی

۲۰دی -۱۰بهمن ۱۳۹۳


بررسی فنی تیم ها

۱۰بهمن-۲۰بهمن ۱۳۹۳

ثبت نام

۲۰بهمن- ۲۹ اسفند ۱۳۹۳

حضور و آماده سازی تیم ها در محل مسابقات

۱٧ -۱۸فروردین ۱۳۹۴

برگزاری مسابقات (بازدید آزاد برای عموم)

۱۹- ۲۱فروردین ۱۳۹۴

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Tigers Mannheim Nicolai Ommer DHBW Mannheim Germany
2 KN2C Milad AbaeiRad K.N.Toosi University of Technology Iran
3 ER-Force Alexander Danzer Friedrich-Alexander University Erlangen-Nürnberg Germany
4 Immortals Seyed Ali Salehi Neyshabouri Tehran University, Kish International Campus Iran
5 MRL Aras Adhami-Mirhosseini Qazvin Islamic Azad University Iran
6 Omid Javad Rahmani Shahed University Iran
7 SBCE Cyrus Bardia Nadimi Beheshti University Iran
8 PARSIAN Alireza Saeidi Amirkabir University of Technology(Tehran Polytechnic) Iran
9 EMEnents Sobia Kanwal College of Electrical and Mechanical Engineering, NUST Pakistan
10 SSH Robin van den Berg Saxion University of Applied Sciences Netherlands

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Tigers Mannheim Nicolai Ommer DHBW Mannheim Germany
2 AtrinA IAUCTBSSL معین وکیلی ISLAMIC AZAD UNIVERSITY CENTRAL TEHRAN BRANCH SCHOOL OF ENGINEERING Iran
3 KN2C Milad AbaeiRad K.N.Toosi University of Technology Iran
4 ER-Force Alexander Danzer Friedrich-Alexander University Erlangen-Nürnberg Germany
5 Immortals Seyed Ali Salehi Neyshabouri Tehran University, Kish International Campus Iran
6 MRL Aras Adhami-Mirhosseini Qazvin Islamic Azad University Iran
7 Omid Javad Rahmani Shahed University Iran
8 SBCE Cyrus Bardia Nadimi Beheshti University Iran
9 PARSIAN Alireza Saeidi Amirkabir University of Technology(Tehran Polytechnic) Iran
10 EMEnents Sobia Kanwal College of Electrical and Mechanical Engineering, NUST Pakistan
11 SSH Robin van den Berg Saxion University of Applied Sciences Netherlands

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3