About

Rules


TC

Schedule

 

Pre-registration

   December 13, 2014 - January 18, 2015  (Extended to February 01, 2015)
TDP Submission    December 13, 2014 - January 18, 2015  (Extended to February 01, 2015)
Qualification    February 01 - 15
Registration    February 15 - March 20
Teams Setup (close to public)    April 06 - April 07
Competitions (open to public)    April 08 - April 10

Qualified Teams

  Team Name Team Leader Affiliation Country
1 A.I m.amin roein اموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
2 A.I2 M-Ali Khoram آموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
3 SQR Yousef Shahnahad پژوهشسرای خواجه نصیرالدین طوسی-مجتمع آموزشی شهید قدوسی Iran
4 هاورفلایت رکسانا امیری منش farzanegan2 Iran
5 BLACK EAGLE sina mahdilou آزاد Iran
6 FMC-EnRo Saghar Esmaeili دبیرستان فرزانگان 2 تهران Iran
7 Auto BCD Pegah Khosravi nia پژوهشسرای دانش اموزی صدرا Iran
8 IZD Amirali Ebrahimi salam iranzamin high school Iran
9 MEC1 Mohammad Hosein Rostamipoor پژوهشسرای رویان شهرستان بم Iran
10 POSITRON Soheil Bagherzadeh پژوهش سرای فرهیختگان شاهین شهر Iran
11 RMC-Hope chakavak nassiri Rabbani Educational Complex Iran
12 Sina sara moghavam ghaffari AbouAliSina Educational Complex Iran
13 karvash sayar monireh dehghan tezerjani کانون پرورش فکری کودک و نوجوان یزد(آریانا ربات) Iran
14 ariana monireh dehghan tezerjani کانون پرورش فکری کودک و نوجوان یزد و (آریانا ربات Iran
15 JSOR mohammadreza imani آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من Iran

Pre-Registered Teams

  Team Name Team Leader Affiliation Country
1 FJ احمد یزدانی آزاد Iran
2 ذهن زیبای من mohammadreza imani آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من شیراز Iran
3 A.I m.amin roein اموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
4 A.I1 mohamad amin rouin اموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
5 A.I2 M-Ali Khoram آموزشگاه رباتیک هوش مصنوعی شیراز Iran
6 SQR Yousef Shahnahad پژوهشسرای خواجه نصیرالدین طوسی-مجتمع آموزشی شهید قدوسی Iran
7 Robust Alireza Ahmadi None Iran
8 us-1 kiarash kamali - Iran
9 MBM.OC محمدرضا ایمانی آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من شیراز Iran
10 میزان محمد باقریان پور موسسه فرهنگی آموزشی هدایت میزان Iran
11 hiden demo kiarash kamali آموزشگاه هوش مصنوعی شیراز Iran
12 هاورفلایت رکسانا امیری منش farzanegan2 Iran
13 BLACK EAGLE sina mahdilou آزاد Iran
14 FUM exo بهنام رضایی 00 Iran
15 CleverBin Vahid Tavoosi Helli5.ir Iran
16 positron soheil bagherzadeh پژوهش سرای فرهیختگان شاهین شهر Iran
17 FMC-EnRo Saghar Esmaeili دبیرستان فرزانگان 2 تهران Iran
18 Auto BCD Pegah Khosravi nia پژوهشسرای دانش اموزی صدرا Iran
19 BLACK EAGLE 2 sina mahdilou آزاد Iran
20 Technical Committee {Test} Ali Khorshidi Benam RoboCup IranOpen - Technical Committee (TC) Iran
21 IZD Amirali Ebrahimi salam iranzamin high school Iran
22 MEC1 Mohammad Hosein Rostamipoor پژوهشسرای رویان شهرستان بم Iran
23 PRB Ali Bahrami مستقل Iran
24 RGK Mahmood Ebrahimi مستقل Iran
25 POSITRON Soheil Bagherzadeh پژوهش سرای فرهیختگان شاهین شهر Iran
26 helli mohamad reza ebrahimi joshin دبیرستان علامه حلی Iran
27 ZSR_Demo Saeed Bazargan Zanjan Sama College Iran
28 trash compactor Ali Khalili گروه مکانیک علامه حلی 5 Iran
29 RMC-Hope chakavak nassiri Rabbani Educational Complex Iran
30 Sina sara moghavam ghaffari AbouAliSina Educational Complex Iran
31 karvash sayar monireh dehghan tezerjani کانون پرورش فکری کودک و نوجوان یزد(آریانا ربات) Iran
32 ariana monireh dehghan tezerjani کانون پرورش فکری کودک و نوجوان یزد و (آریانا ربات Iran
33 Ace Seyyed Ehsan Hosseini Nasab پژوهشکده تعلیم و تربیت Iran
34 Black intelligence ali karami آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
35 ISR Farshad Khademian Zadeh - Iran
36 JSOR mohammadreza imani آموزشگاه رباتیک ذهن زیبای من Iran
37 بالش هوشمند ساجده فرج اله شربیان عضو Iran
38 PG-ROYAN پژوهش سرای شهرستان بم پژوهش سرای بم Iran

Results

Day 1
Day 2
Day 3